رايحه وصال

وابسته به کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز

ف . ارشادی

تو را با ۱۸ بهار می شناسم

 

تو را ای حلقه اتصال رسالت و امامت

ای مدار و محور ولایت و

ای قطب عصمت و طهارت با «یاس» می شناسم...و با «یاسین»

با گلاب و اشک و آب

با درد و بردباری،

با شعب ابی طالب

با دستان کوچکی که تیمار زخمهای پدر بود

با «یریدالله لیذهب عنکم الرجس . . .» 

با آیت «هل اتی» و «طه» و «یطعمون الطعام علی حبه . . .» 

با « انا اعطیناک الکوثر » و «لااسئلکم علیه   اجراً . . .»

با کوچه های خاموش مدینه 

با دفاع از همسر و مولایت . . . ای مدافع حریم ولایت!

با پهلوی کبود و شکسته 

با صورت نیلی و سیلی نامردان 

با «در»ی شکسته و سوخته 

با دو سه ماه سوگواری پدر و پیامبر

تو را با هیجده بهار می شناسم، آن هجده بهاری که منت خدا بر آسمانها و زمین بود و هر چه حیات و طراوت در خلقت و کائنات است ریزه خوار همان هجده بهار است.

... و آن هجده بهار اگر بهار بود که هست بهاران دیگر را طفیلی آن می شمارم . . .

تو بوسه پیامبر هستی بر ملکوت مجسم در زمین. دستمان را بگیر!

  
نویسنده : رهپويان وصال yaass_a110 ; ساعت ٩:٠۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۳٠ اردیبهشت ۱۳۸٧
تگ ها :

سید محمد انجوی نژاد

ریاضت سخت زندگی :

خدایا ، توی ریاضی زندگی بدجوری زیر رادیکال سخت تنهائی گیر کردم و دارم مثل یک عدد اصم گم میشم توی بازه باز آرزوهام که تا بینهایت ادامه داره .
مثل یک نقطهy خسته ، به دنبال x خودم تمام صفحه دو بعدی روزگار رو طی کردم . نمی دونم گزاره رابطه بینمون چیه ؟ ولی خوب می دونم که هر چه پیش می ره من از xخودم دورتر میشم
.
خدایا بد جوری دلم برای دورانی که که یک عدد صحیح بودم تنگ شده . یک عدد صحیح ساده بدون هیچ توان و ضریبی که درکش رو سخت کنه
.
توی دنیای یک بعدی بچگیم فرمولهای خوشبختیم چقدر ساده جلوه می کردند! توی اون دنیام از مجهولات آینده خبری نبود . من بودم و یک جدول ضرب که حسابش همیشه دو دو تا،چهار تا بود . قدر مطلق تمام کارهام با نیت کاهام همیشه برابر بود و من می دونستم که انتهای محور زندگیم به سوی کیه ! همیشه اون بی نهایت پیش روم بود
.
ولی کم کم با کشف ریاضی زندگی فهمیدم که چه آسون می تونم تبدیل بشم به یک عدد مختلط و بعد اونقدر خودم رو گویا کردم که حاضر شدم همه چیز رو به زبون بیارم و هیچ وقت نترسیدم که اون بینهایت رو گم کنم . تازه فهمیدم که زندگی ابعاد دیگه ای هم داره
.
کاش دفتر ریاضیم گم می شد ، کاش کتابم می سوخت و من می شدم صفر ! ولی من قاطی تمام اعداد شدم ، وارد تمام فرمولها شدم و بعد آلوده و گنگ رسیدم به اینجائی که هستم . حالا مجموعه زندگیم تهی شده
.
حالا حتی خودم هم نمیدونم که چی هستم ولی اینو خوب می دونم که اون بینهایت کیه، چیه و کجایت؟ اون بینهایت تو بودی و تو هستی و واسه من همین بسه!

  
نویسنده : رهپويان وصال yaass_a110 ; ساعت ۸:۱٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳۸٧
تگ ها :

تائید بمب گذاری...

از سوی وزیر اطلاعات و کشور:
تائید بمب گذاری در حسینیه سیدالشهداء شیراز

وزرای اطلاعات و کشور و رئیس کل دادگستری استان فارس از دستگیری عوامل انفجار شیراز خبر دادند.
به گزارش خبرنگاران فارس، وزیر اطلاعات گفت: با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) و مأموران نیروی انتظامی، عامل اصلی انفجار در حسینیه سیدالشهدای کانون رهپویان وصال شیراز در یکی از شهرهای شمالی کشور دستگیر شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای امشب در گفتگو با خبرنگاران، افزود:‌ فرد اصلی که در بمب‌گذاری مباشرت مستقیم داشت عصر امروز در حالی که قصد خروج از کشور را داشت شناسایی و دستگیر شد و در هنگام دستگیری نیز مسلح بود.
وی با اشاره به اینکه پنج تن دیگر از عوامل این گروه تروریستی نیز شناسایی شده و از آنها مقادیری مواد منفجره و سیانور کشف شده است، خاطر نشان کرد:‌ این افراد که همگی ایرانی هستند از قبل شناسایی شده بودند و ارتباطات آنان با کشورهای خارجی محرز شده بود.
وزیر اطلاعات با اشاره به شناسایی سرپل اصلی این گروه تروریستی در یکی از کشورهای خارجی، تصریح کرد:‌ این گروه تروریستی با کشورهای آمریکا و انگلیس ارتباط داشته و پیش از این نیز از طریق وزارت امور خارجه به آن کشورها اعلام شده بود اما نه تنها هیچ اقدامی در جلوگیری از اعمال تروریستی آنها صورت نگرفت بلکه حمایت نیز شدند.
محسنی‌اژه‌ای با بیان اینکه علت عدم انتشار خبر تاکنون احتمال لو رفتن اطلاعات کسب شده و فرار عوامل اصلی بمب‌گذاری بود، تصریح کرد: این عوامل قصد داشتند بعد از انجام بمب‌گذاری در حسینیه سیدالشهدای شیراز در نقاط دیگری نیز اقدامات تروریستی انجام دهند.
وزیر اطلاعات با رد ارتباط این عوامل با گروه‌هایی که پیش از این مسئولیت این حادثه را بر عهده گرفته بودند، گفت:‌ اطلاعات تکمیلی را بعد از پایان تحقیقات به اطلاع مردم خواهیم رساند.
به گزارش فارس، ساعت 21 روز بیست‌ و چهارم فروردین‌ ماه سال‌جاری بر اثر انفجار در حسینیه سیدالشهدای کانون رهپویان وصال شیراز 202 نفر از هموطنان در حین عزاداری اباعبدالله(ع) شهید و مجروح شدند و پیش از این مسئولان احتمال خرابکاری و عمدی بودن این حادثه را رسماً رد کرده بودند.

* پورمحمدی وزیر کشور نیز اعلام کرد: انفجار شیراز اقدامی خرابکارانه و توطئه دشمنان ملت بزرگ ایران و نفریـن‌شده‌های الهی به اسم سلطنـت‌طلبی است.
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مصطفی پورمحمدی وزیر کشور شب گذشته در جمع خانواده شهدای انفجار حسینیه سیدالشهدای شیراز که در حسینیه عاشقان ثارالله این شهر گرد هم آمده بودند، گفت: آن حادثه‌ای که اتفاق افتاد برای همه ما موجی از غم و اندوه را به همراه آورد، اما باید افتخار و مباهات کنیم که راه شهادت همچنان باز است.
وی با بیان اینکه همواره توطئه های دشمنان با جواب دندان شکن ملت ما روبرو شده است، به انفجار حسینیه شیراز اشاره کرد و افزود: دشمن فکر می‌کند که می‌تواند به این مردم لطمه بزند اما تا زمانی که این روحیه، این احساس، این شور و شعور در جامعه وجود دارد، نمی‌تواند.
پورمحمدی با اشاره به این نکته که با اقدامات بسیار پیگیرانـه‌ای که صورت گرفت عوامل حادثه شناسایی شدند، ادامه داد: ما از همان لحظات اول سعی کردیم که حادثه را با دقت و احتیاط تعقیب کنیم که هم علل و هم عوامل حادثه شناسایی شوند و گمانـه‌زنـیهایی در مرحله اول بود که ناچار بودیم برای اطلاع رسانی به جامعه مطرح کنیم و ظاهر قضیه هم چیزی بود که توسط کارشناسان اعلام شد.
وی تصریح کرد: ما هیچ سرنخی از استان فارس و شیراز به دست نیاوردیم. از استانهای دیگر به دست آوردیم و در ماجرای یک انفجار دیگری که مـی‌خواست اتفاق بیفتد عوامل این حادثه شناسایی شد و به مدد روح بلند این شهدا، از حادثه‌ای دیگر جلوگیری شد.
وزیر کشور تاکید کرد: انفجار شیراز اقدامی خرابکارانه و توطئه دشمنان ملت بزرگ ایران و نفریـن‌شده‌های الهی به اسم سلطنـت‌طلبی است و مراکز آنان در کشورهایی که داعیـه حقوق بشر و داعیـه دفاع از ملـتها و ضد تروریسم دارند، قرار دارد. در آن کشورها به اینها رادیو می‌دهند، تلویزیون داده‌اند و از همانجا آنها را پشتیبانی می‌کنند.
وی خطاب به خانواده شهدای انفجار شیراز اظهار داشت: با حضور مقام معظم رهبری در استان و صفایی که مردم استان و مردم شیراز نشان دادند، خدا این لطف را در حق شما مردم کرد و علت حادثه و عوامل حادثه به این سرعت خارج از انتظار ما و در حوزهای دور از دسترس عادی ما به دست آمد.
پورمحمدی گفت: به دلایل امنیتی باید ایـنچنین تدبیر می‌شد که بتوانیم نتیجه بگیریم و موضوع را خوب متوجه شویم که چیست؛ و زمان تأخیر افتاد اما حادثه را خوب درک کردیم و نتیجه گرفتیم.
وی گفت: دشمنان ملت که اخیراً منافقین را از لیست تروریسـتها خارج کرده‌اند، این عوامل تروریست را پناه می‌دهند و حمایت می‌کنند، پشتیبانی می‌کنند و آن وقت ملت عزیز و شریف ما را به تروریست بودن و تروریست پروری و ضد حقوق بشر و خشونـت‌طلب و تحجر متهم می‌کنند.
وزیر کشور در پایان خاطرنشان کرد: مقامات دیگر حتماً توضیحات بیشتری درباره جزئیات شناسایی عوامل انفجار شیراز ارائه خواهند داد.

* رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: رسیدگی به پرونده شهدای انفجار کانون رهپویان وصال در کوتاه‌ترین زمان و با سرعت و دقت انجام می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس احمد سیاوش پور افزود: بلافاصله پس از انفجار بازپرس ویژه دادستان و معاونان وی و چند تن از معاونان دادگستری استان رسیدگی به موضوع را به طور جدی در دستور کار قرار دادند و خوشبختانه با تلاش ماموران اطلاعاتی و انتظامی عاملان انفجار دستگیر شدند.
رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه از ابتدای قضیه تاکنون دادگستری برمفتوح بودن پرونده و پرهیز از گمانه‌زنی تاکید داشته است، گفت: قبل از دستگیری عوامل انفجار روزها و ساعت‌های متوالی جلسات متعددی به وسیله هیئت قضایی‌، مسئول پرونده با کارشناسان و عوامل اطلاعاتی برگزار شده و به فاصله چند روز پس از انفجار هیئت کارشناسی و قضایی بر نقش مستقیم عامل انسانی در وقوع انفجار تاکید داشته و ارتباط با مواد منفجره‌ای مانند گلوله خمپاره و توپ را منتفی دانسته‌اند.
سیاوش پور با بیان اینکه دشمنان نظام و انقلاب مردم را هدف گرفته‌اند، زیرا مردم مخلص و خداجوی ما سرمایه اصلی انقلاب و نظام هستند، اضافه کرد: اینگونه اقدامات سبعانه کوچک‌ترین خللی در اراده مردم در تداوم انقلاب و نظام ایجاد نمی‌کند.
رئیس کل دادگستری استان فارس کشف واقعه را مرهون خون پاک شهدا و حضور پربرکت مقام عظمای ولایت در فارس دانست و گفت: تردیدی نداشتم خون شهدا دامان دشمنان نظام و عاملان را خواهد گرفت.

  
نویسنده : رهپويان وصال yaass_a110 ; ساعت ۸:٢٥ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳۸٧
تگ ها :

بیاد شهید راضیه کشاورز

بسم رب الشهداء و الصدیقین
دوباره ، باز دوباره سوختیم ...
خیلی ها به دلشون افتاده بود که راضیه هم شهید میشه.
روز تشییع 11 شهید اول کانون ، یکی می گفت به دلم افتاده 14 تا میشن ، یکی میگفت با خودم گفتم کنار قبور شهدا باز هم جای دو سه تای دیگه هست ، به خودش گفته بود شاید بمیرم و لااقل کنار همین شهدا خاکم کنند  ولی دریغ که از قبل تعیین شده بود.
شهید شاهچراغی ، شهید هاشمی و بالاخره شهید راضیه کشاورز .
یه روز قبل از شهادتش رفتیم بیمارستان هر چی التماس کردیم ، نذاشتن ببینیمش ، گفتند حالش اصلا مناسب نیست ، نبینید برای خودتون بهتره ، از ما اصرار از اونها اکراه.
وقتی داشتیم برمی گشتیم توی راهروهای بیمارستان مثل آدمهای سرگردان ، به دوستم می گفتم  به دلم بد افتاده ، دلم شور میزنه ، نمی دونستم برای بودنش دعا کنم ، یا برای پر کشیدنش ، ...
خدا میدونه که وقتی فهمیدم راضیه هم پرید ، چقدر دلم سوخت از این که ندیدمش ، از این که چرا بیشتر اصرار نکردم که بذارن ببینمیش ... 

کاش ما هم لیاقت پیدا کنیم تا سعادت شهادت رو درک کنیم .

 الهی الحقنی الی الشهداء والصدیقین

به نقل از : http://rahamozan.persianblog.ir

  
نویسنده : رهپويان وصال yaass_a110 ; ساعت ۱٢:٠٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳۸٧
تگ ها :

صادق کریمی

برای شهدای شیراز :

(( 1 ))

امشب یعنی چندم فروردین است ؟

امشب مجلس عجیب عطر آگین است

ساعت نه و ده دقیقه خون راه افتاد...

عاشق نشوی ! که سرنوشتش این است !!

 

(( 2 ))

می خواستم این حادثه را بنویسم

پشت سر هم کتاب ها بنویسم

دیدم که تنت ورق ورق بود آنجا

باید که تو را جدا جدا بنویسم

 

(( 3 ))

آمد به قفس های زمین سر زد و رفت

آمد به تنش مُهر کبوتر زد و رفت

یک بال به ما داد و یکی سخت شکست

با بال شکسته ی خودش پر زد و رفت...

  
نویسنده : رهپويان وصال yaass_a110 ; ساعت ۱۱:۱۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸٧
تگ ها :

ای خدا یک نظر به هیئت کن!

شنبه شب هیئتی خدایی بود
حال ما حال نینوایی بود
عشق،در چشم هر که میزد موج
می پریدیم تا خدا ،تا اوج
می گرفتیم ذکر یا زهرا
می شکستیم در غم مولا
می نشستیم از سر اخلاص
میچکید از دو چشم ما الماس
یا سخن از وصال میگفتیم
یا به طور مثال میگفتیم:
ای خدا یک نظر به هیئت کن
قسمت جمع ما شهادت کن
باز گویم سخن ز رهپویان
از شهیدان و از سبک بالان
یاوران حسین و خیروالنّاس
سینه زنهای حضرت عباس
از محمد جواد یاقوت و  
از رضایی مُلک ناسوت و
از علی نصیری و جوکار
از جواد علوی دلدار
یاد سیّد غلام موسوی و
یاد شورو نشاط مهدوی و
یاد نوروزی و  دل پر نور
یادی از ان شهیده، قاسم پور
من که یاد از علیرضا کردم
یاد آن طفل با وفا کردم
یاد عرفان 4 ساله کنم
به رقیه ز را حواله کنم
حرف دل با مروّجی گویم
شاهچراغی تو را همی جویم
این شهیدان که کعبه نورند
هدیه های خدای منصورند
با دعا و نیایش و صلوات
گفته بودند رهروان،هیهات
که اگر واقفیدو با ایمان
اهل دینیدو مرد این میدان
ما حسینی و محو احساسیم
باده نوش دو دست عباسیم
ما برات از حسین بگرفتیم
پرده از شوروشین بگرفتیم
ما چشیدیم طمع راز وصال
ما که دیدیم کوکب اقبال
ام ۴۳

  
نویسنده : رهپويان وصال yaass_a110 ; ساعت ۸:۳٤ ‎ق.ظ روز شنبه ٧ اردیبهشت ۱۳۸٧
تگ ها :

فراخوان

 


فراخوان آثار : داستان ، شعر ، متن ادبی ، گزارش ، خاطره ، دست نوشته


توضیحات بیشتر

  
نویسنده : رهپويان وصال yaass_a110 ; ساعت ۱٠:۱٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٤ اردیبهشت ۱۳۸٧
تگ ها :

صادق کریمی

تقدیم به شهیدان هاشمی و شاهچراغی که دیروز به دوستان شهیدشان در حسینیه پیوستند:


ماییم و امید تازه آقا بپذیر
فردای سپید تازه آقا بپذیر
بازار فروش جان کماکان گرم است
این هم دو شهید تازه آقا بپذیر

  
نویسنده : رهپويان وصال yaass_a110 ; ساعت ۱٠:٥٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۸٧
تگ ها :

غلامرضا کافی

خوشا به حال شما بچه های رهپویان
دل زلال شما بچه های رهپویان
چه غبطه ای که نخورده ست تاکنون این دل
به حس و حال شما بچه های رهپویان
چه دوزخی ست به دلهای ما گرفتاران
بهشت مال شما بچه های رهپویان
چه عارفانه به گرد زمین می پیچید
گل خیال شما بچه های رهپویان
دریغ می خورد این عمر هرزه پو در باد
به سن و سال شما بچه های رهپویان
رسیده است به پایان این وصیت سرخ
نگاه کال شما بچه های رهپویان
اذان عاطفه سر داده در حسینیه
دل بلال شما بچه های رهپویان
ملول خاطره ی ناگوارتان یک شهر
شده ملال شما بچه های رهپویان
به انتشار شما انفجار هم کوشید
خوشا به حال شما بچه های رهپویان
و گفته اید که می آید آن سوار از راه
خوش است فال شما بچه های رهپویان
خدا کند که نبینیم خالی است این شهر
به قیل و قال شما بچه های رهپویان   
نویسنده : رهپويان وصال yaass_a110 ; ساعت ۱٠:۳٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۸٧
تگ ها :